Nasi informatycy i elektronicy znów na podium!

Bez kategoriiMożliwość komentowania Nasi informatycy i elektronicy znów na podium! została wyłączona

P1390331

Nasi uczniowie nie spoczywają na laurach i po morderczych zmaganiach w konkursie Imagine Cup osiągnęli kolejny sukces. 21 kwietnia zaprezentowali swój system bezpieczeństwa kierowcy – Anti-Collision Car System – na „Konkursie na najlepszą pracę własną uczniów szkół średnich” zorganizowanym przez rzeszowski oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Jury konkursu doceniło innowacyjność i zaawansowanie projektu oraz jego wkład w podnoszenie bezpieczeństwa na drogach, przyznając naszej drużynie I miejsce. Artur Czernia (kl. 3aT), Patryk Ciebień (2aT) i Mateusz Siwula (4cT) znów udowodnili, że zasługujemy na tytuł „Złotej Szkoły” i należymy do czołówki szkół technicznych w Polsce.

P1390346P1390330P1390349

Podczas konkursu szkoły prezentowały różnorodne urządzenia i rozwiązania techniczne z zakresu elektrotechniki, elektroniki i informatyki. Nasz Anti-Collision Car System łączył w sobie wszystkie te dziedziny. O szczegółach jego działania można przeczytać w następnym artykuł – relacji z konkursu Imagine Cup.

Rywalizacja o pierwsze miejsce była trudna, gdyż nasi najgroźniejsi konkurenci zaprezentowali sterowaną numerycznie frezarkę do obróbki i grawerowania. Nasza drużyna świetnie przedstawiła swój produkt od strony technicznej, praktycznej i biznesowej, dzięki czemu stanęła na najwyższym stopniu podium. W najbliższym czasie czekają ich kolejne zmagania konkursowe, więc oprócz dalszych sukcesów życzymy im, żeby w końcu odpoczęli.