Politechnika w „Kwiatku”

Bez kategoriiMożliwość komentowania Politechnika w „Kwiatku” została wyłączona

W ramach działalności naszego koła odbyły się zajęcia dla adeptów robotyki. Uczniowie z klas pierwszych i drugich technikum informatycznego i elektronicznego stawiali pierwsze kroki w programowaniu platformy Arduino i budowy prostych układów elektronicznych. Zajęcia prowadzili studenci Politechniki Rzeszowskiej – członkowie akademickich kół naukowych, odnoszący sukcesy na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach technologicznych.

Kurs był podzielony na dwie grupy podstawowe i zaawansowaną. Zajęcia praktyczne odbyły się w kilku pracowniach komputerowych jednocześnie i były prowadzone przez pięciu studentów. Dzięki temu możliwa jest duża indywidualizacja nauczania i dostosowanie przekazywanych treści do możliwości i zainteresowań uczniów.

Do końca lutego odbędzie się jeszcze pięć takich spotkań. Tematyka zajęć wykracza ponad szkolne programy nauczania i umożliwia uczestnikom startowanie w trudnych olimpiadach i konkursach. Wiedza i umiejętności wyniesione z kursu stanowią doskonałą podstawę do rozwijania się w kierunku wysokich technologii, co jest szczególnie ważne w osiągnięciu późniejszych sukcesów na studiach czy w pracy zawodowej.

p1410806

p1410800

p1410787

p1410785

1zdjecie-jpg

© 2016 TechnoZone | WordPress theme by Dameer DJ.