WEB.MASTER PODKARPACKI – Nasi informatycy po raz kolejny najlepsi

Bez kategoriiMożliwość komentowania WEB.MASTER PODKARPACKI – Nasi informatycy po raz kolejny najlepsi została wyłączona

W dniu 24.05.2016 odbył się w Rzeszowie finał wojewódzkiego konkursu „WEB.MASTER PODKARPACKI”.

Maksymilian Kania z klasy 3AT zdobył pierwsze miejsce deklasując innych uczestników finałów.

Nasi uczniowie w finale zmierzyli się z najlepszymi z innych szkół średnich województwa podkarpackiego wyłonionych w poprzednim etapie konkursu .

Finał polegał na rozwiązaniu i wykonaniu pięciu trudnych zadań związanych z tworzeniem i administrowaniem stronami WWW. Sprawdzana była wiedza z HTML5 ,CSS, PHP, Java, Java Script, jQuery. Zadania były bardzo złożone i wymagające olbrzymiej wiedzy. W trakcie trwania finału nie można było korzystać z sieci Internet i składnię oraz komendy trzeba było pisać z pamięci.

Warto podkreślić iż do grona piętnastu finalistów z naszej szkoły awansowało aż czworo uczniów:

• Artur Czernia z klasy 3AT
  • Maksymilian Kania z klasy 3AT
  • Bartłomiej Wacko z klasy 3AT
  • Arkadiusz Jabłoński z klasy 3AT

Konkurs ten był bardzo trudny ze względu na to olbrzymią ilość wiedzy teoretycznej i praktycznej którą muszą posiadać uczniowie z tak trudnej dziedziny jaką jest tworzenie i administrowanie stronami WWW. Poziom pytań teoretycznych i praktycznych był na poziomie osób które zajmują się profesjonalnie tworzeniem i administrowaniem stronami. Tym bardziej należy docenić zwycięstwo naszego ucznia.

Gratulujemy laureatom osiągnięcia tak wysokich wyników i życzymy kolejnych  sukcesów.

Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.webmasterpodkarpacki.pl/