Kolejny sukces w konkursie Imagine Cup

Bez kategoriiMożliwość komentowania Kolejny sukces w konkursie Imagine Cup została wyłączona

Stało się już tradycją, że nasi uczniowie rywalizują jak równy z równym ze studentami renomowanych polskich uczelni. Tak było również podczas największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2017 organizowanego przez firmę Microsoft. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie z koła naukowego TechnoZONE: Artur Czernia (4aT), Patryk Ciebień (3aT) i Tomasz Zdziebło (2cT), osiągnęli ogromny sukces zajmując miejsce w ścisłej finałowej piątce, zostawiając w pokonanym polu kilkadziesiąt akademickich zespołów.

P1420581O randze konkursu świadczy fakt, że jego sponsorem, oprócz wiodących firm w branży IT, jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. a patronat honorowy objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji.

P1420580Nie jest to kolejna olimpiada, w której uczestnicy wykorzystują swoja wiedzę i umiejętności z konkretnej dziedziny do rozwiązywania bardziej lub mniej standardowych zadań stworzonych na potrzeby konkursu. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń merytorycznych. Projekty mogą dotyczyć każdej dziedziny wiedzy mającej wpływa na każdy aspekt życia ludzi. Uczestnicy konkursu sami kreują pomysły, cele, założenia projektowe i sposoby ich realizacji.

P1420577

Ideą Imagine Cup jest stworzenie rzeczywistych rozwiązań technicznych, wynalazków, innowacji oraz wypromowanie ich i wprowadzenie na rynek. Najlepsze pomysły są rozwijane i dofinansowane. Dzięki temu uczestnicy konkursu mają szansę stworzyć swój własny startup w celu produkcji i sprzedaży stworzonych przez siebie rozwiązań.

P1420468Wiąże się to z koniecznością poznania wiedzy ekonomicznej (model biznesowy przedsięwzięcia), prawnej (patenty, normy, certyfikaty produktów) oraz nabyciem kompetencji interpersonalnych (asertywność, zdolności negocjacyjne) pozwalających na skuteczne poruszanie się w rzeczywistej przestrzeni finansowo-gospodarczej. Aby zwiększyć szansę na sukces w etapie międzynarodowym oraz na wprowadzenie rozwiązania na rynki zagraniczne, konkurs odbywa się w języku angielskim.P1420487

Podczas finałów, które odbyły się 26-27 kwietnia w Warszawie w  siedzibie firmy Microsoft i Instytucie Wzornictwa przemysłowego, nasz zespół przedstawił system inteligentnych regałów dla hipermarketów i dużych sklepów ułatwiający utrzymanie płynności zaopatrzenia i dystrybucji. Rozwiązanie to może integrować halę sprzedażową z zapleczem magazynowym. Dzięki temu umożliwi optymalizację zaopatrzenia sklepu. Wszystkie dane będą gromadzone i przetwarzane przez chmurę obliczeniową. Dzięki obróbce statystycznej, system będzie wyznaczał trend krótko- i długoterminowy sprzedaży dla każdego artykułu. Pozwoli to na określenie krytycznych stanów magazynowych dla całego asortymentu, przekroczenie których grozić będzie utratą płynności sprzedaży. Wyliczenie wszystkich zastosowań systemu i jego możliwości przekracza ramy tej notatki.

P1420540Drużynę TechnoZONE, jako jedną z nielicznych, zaprosiła na rozmowę biznesową firma APN Promise. Tworzy ona rozwiązania IT dla biznesu i jest dostawcą systemów informatycznych dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Świadczy to o bardzo dużym potencjale systemu stworzonego przez naszych uczniów i sporym prawdopodobieństwie jego wprowadzenia w niedalekiej przyszłości na rynek.

P1420491