UCZEŃ KWIATKA LAUREATEM OGÓLOPOLSKIEGO KONKURSU „ROBOCOMP 2018”

Bez kategoriiMożliwość komentowania UCZEŃ KWIATKA LAUREATEM OGÓLOPOLSKIEGO KONKURSU „ROBOCOMP 2018” została wyłączona

W dniu 13.10.2018 odbyły się w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH finały Ogólnopolskiego Konkursu „ROBCOMP 2018”. Uczestnikami finału głównie byli przedstawiciele największych uczelni technicznych zajmujących się robotyką w Polsce m. in. Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Białostockiej.

MATEUSZ ZIOBRO Z KLASY 1AT

Zdobył drugie Miejsce

w kategorii ANIRO FREESTYLE

ORAZ OTRZYMAŁ TYTUŁ LAUREATA.

Komisja konkursowa oraz konkurencja była zaskoczona faktem, iż jest on dopiero uczniem klasy pierwszej technikum i nie ma wsparcia żadnej uczelni wyższej,a już dysponuje tak dużą wiedzą z dziedziny programowania i robotyki.

Jego zainteresowanie robotyką zaczęło się we wczesnym dzieciństwie, a na pierwsze warsztaty organizowane przez Świat Robotyki zapisała go mama.  Uczył się samodzielnie programowania w środowisku graficznym lego NXT 2.0

Pierwszy sukces odniósł w roku 2015 r. w Rzeszowie zajmując III miejsce w programowaniu i sterowaniu robotami .Po tych zawodach uczył się innego systemu Lego , bardziej zaawansowanej wersji NXT2.0 – EV3.

Po roku dostał propozycję wstąpienia w szeregi Tesla Robo Team pod sztandarem Imperium Techniki. Jego robot został zaprezentowany w Krakowie w 2016 roku (gdzie zdobył III miejsce). Z upływem  czasu jego roboty stawały się  coraz bardziej zaawansowane. Tesla nauczyła go programowania C++ oraz  narzuciła pewną filozofię kodowania którą stosuje do dziś.

Kolejne sukcesy odnosi już pod patronatem naszej szkoły.

Opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi udział w konkursie sprawowali:

Marek Braun oraz Krzysztof Kliś

Szczegółowe wyniki na stronie: http://www.robocomp.info/